Stajesz przed koniecznością opieki nad osobą starszą o ograniczonej sprawności ruchowej i nie bardzo masz pojęcie jak podejść do tego tematu? Opieka nad drugim człowiekiem może pochłaniać sporo energii, jednak warto pamiętać o tym, że można sobie pomóc, wykorzystując profesjonalny sprzęt medyczny.

Jaki sprzęt może okazać się potrzebny?

Wykorzystanie konkretnego rodzaju sprzętu medycznego w opiece nad osobą starszą jest uzależnione od konkretnego przypadku. Przeważnie w ruch idą przybory higieniczne, takie jak pampersy, pieluchomajtki czy chusteczki nawilżane. Jeżeli chodzi o sprzęt, to niemal każdemu przyda się ciśnieniomierz czy aparat do mierzenia stężenia glukozy we krwi.

Sprzęt do zadań specjalnych

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, będą potrzebowały bardziej zaawansowanego wyposażenia. Konieczne może w pewnym momencie stać się korzystanie z balkoników czy wózków inwalidzkich. Do kabiny prysznicowej warto wstawić specjalne krzesełko ułatwiające branie kąpieli Jeżeli ktoś posiada tylko wannę, to też znajdzie się rozwiązanie – nakładka z siedziskiem na wannę. Rozwiązań ułatwiających codzienną opiekę nad osobą starszą jest wiele – warto z nich skorzystać, choćby dla własnego komfortu.