W dobie mody na zgrabną sylwetkę karnety na siłownie i do klubów fitness rozchodzą się jak świeże bułeczki. Nie jest to mały wydatek, bo karnet na siłownię może kosztować nawet ponad sto złotych. Równie dobre efekty, co ćwicząc na siłowni, można uzyskać w domowych warunkach. Wystarczy zadbać o odpowiedni sprzęt.

Jak efektywnie ćwiczyć w domu?

Płaski brzuch czy smukłe nogi można uzyskać, regularnie ćwicząc w domowych warunkach. Okazuje się, że inwestycje w sprzęt do ćwiczeń wcale nie muszą być ogromne. Wystarczy dobrej jakości mata oraz gumy do ćwiczeń. Sprzęt tego rodzaju dostępny jest w każdym sklepie sportowym, bez problemu można go kupić także przez internet.

Guma do ćwiczeń – jak z niej korzystać?

Gumy do sportowych ćwiczeń to sprzęt, dzięki któremu można zwiększyć efektywność treningów wykonywanych w domu. Niezwykle ważne jest jednak ich umiejętne wykorzystanie. Taśmy do ćwiczeń można używać na wiele sposobów, co sprawia, że produkt ten jest niezwykle uniwersalny. Przy ich pomocy można ćwiczyć mięśnie całej sylwetki. Najpopularniejsze ćwiczenia z użyciem gum do ćwiczeń, to między innymi wyprost nogi w klęku, skręty tułowia w podporze czy wyprosty ramion. Każdy miłośnik fitnessu powinien mieć takie taśmy w domu.

Gumy do ćwiczeń dostępne na stronie Orteo.pl